Zarabianie bitcoinów – w jaki sposób możemy zdobywać BTC?

Biorąc pod uwagę wysoką wartość bitcoinów, nie dziwi fakt, że tak wielu użytkowników chciałoby zarabiać w tej kryptowalucie. Z potencjalnych sposobów wyłączamy inwestowanie, ponieważ kupując bitcoiny nie pomnażamy ich ilości, a zarabiamy jedynie na wzroście cen. W związku z tym, poprzez zarabianie bitcoinów rozumiemy aktywne pomnażanie tej kryptowaluty na swoim koncie. Jakie sposoby zarabiania tokenów BTC są najbardziej popularne?

W pierwszej kolejności należy oczywiście wymienić wydobywanie bitcoina. Polega to na uzupełnianiu mocy obliczeniowej swojego komputera, co umożliwia prawidłowe funkcjonowanie sieci. W zamian, mamy szansę odkryć nowy blok transakcyjny i otrzymać nagrodę w bitcoinach. Od maja, nagroda za nowy blok wynosi 6,25 BTC.

Wydobywanie bitcoina jest jednak coraz mniej opłacalne. Po pierwsze, musimy dysponować potężnym sprzętem skonfigurowanym specjalnie pod wydobycie, a po drugie, musimy zaakceptować ogromne zużycie prądu bez gwarancji odkrycia nowych bitcoinów. Do wykopania pozostało niespełna 2 miliony tokenów, a zatem poziom trudności stale rośnie.

Zarabianie bitcoinów w sklepie internetowym

Prowadzenie normalnej działalności może być sposobem na zarabianie bitcoinów. Jest to jak najbardziej możliwe! Sklepy online coraz częściej korzystają z nowoczesnej technologii, która pozwala na przyjmowanie płatności w kryptowalutach. W związku z tym, możesz otworzyć swoją działalność i udostępnić taką metodę płatności. Produkty są sprzedawane w tradycyjnej walucie, ale użytkownicy mają możliwość opłacenia zakupów bitcoinem po przeliczeniu na podstawie aktualnego kursu. W ten sposób, możesz stale powiększać liczbę bitcoinów (ściślej rzecz biorąc Satoshi) na swoim koncie.

Kolejny sposób na stworzenie własnej strony internetowej o charakterze informacyjnym. Możesz doradzać w kwestii wyboru smartfona, tworzyć ebooki, polecać banki i dzielić się dowolną wiedzą, w dziedzinie, której czujesz się mocny. Na stronie możesz umieścić specjalny panel, który pozwoli wdzięcznym czytelnikom wynagrodzić Twoją pracę w bitcoinach. Taka opcja coraz częściej pojawia się również w nowoczesnych social mediach, np. na Instagram czy Youtube. To nic innego, jak zarabianie na własności intelektualnej.

Dlaczego warto zarabiać w bitcoinach?

Bitcoin to kryptowaluta deflacyjna, której nakład został ograniczony do 21 mln. Do wykopania pozostały nieco ponad 2 mln. Z biegiem czasu, podaż będzie się zmniejszać przy jednoczesnym wzroście popytu. Efekt? Cena bitcoina powinna rosnąć, przynajmniej w teorii. W związku z tym, zarabiając bitcoiny masz szansę generować pasywny dochód wynikający z aktywnie rosnącej wartości zgromadzonego kapitału. Zdaniem wielu ekspertów, jest to szczególnie korzystne w krajach, których rodzima waluta jest narażona na postępującą inflację. Budując kapitał w bitcoinach mamy szanse ustrzec się inflacji, zakładając rzecz jasna, że cena BTC faktycznie będzie rosła. 

Leave a comment