Wyposażenie basenu: folia, drabinki, schody

Folia do basenu to nowoczesna powłoka PCV (liner), która jest szeroko stosowana w jego dekoracji. Materiał spełnia jednocześnie dwie funkcje: wodoodporną i dekoracyjną. Zmienia zbiornik w hermetyczną miskę np. niebieskiego odcienia. Zakres barw jest praktycznie nieograniczony. Folia basenowa to trwały materiał, dzięki któremu łatwiej jest usunąć namnażające się glony oraz inne zanieczyszczenia.  

Folia PVC do basenu: cecha materiału hydroizolacyjnego

Nowoczesną powłoką, którą przyczepia się do ścian zbiornika, jest folia z polichlorku winylu. Wykonana jest z gęstego PVC, pomiędzy jednorodnymi warstwami, na które układana jest warstwa wzmacniająca w postaci włókna poliestrowego. Podczas produkcji wkładki do mieszaniny wprowadza się specjalne stabilizatory, dzięki którym produkt końcowy wykazuje zwiększoną odporność na promieniowanie ultrafioletowe.

Produkt jest przetwarzany w kompozycji grzybobójczej i przeciwdrobnoustrojowej, która chroni materiał przed działaniem bakterii chorobotwórczych, mikroorganizmów, grzybów i zarodników znajdujących się w wodzie. Folia do basenu PVC jest certyfikowana, co wskazuje na bezpieczeństwo jej użytkowania. Aby powłoka miała wspaniały wygląd, na produkt nakłada się kilka warstw akrylu, co również poprawia właściwości wytrzymałościowe produktu.

Zalety folii do basenów

Wysokiej, jakości folia PVC ma żywotność około 20 lat. Dzięki elastyczności i zdolności do rozciągania materiał jest szybko i łatwo nakładany na ramę zbiornika, wyraźnie powtarzając jego kontury. W procesie produkcyjnym folia jest impregnowana specjalnymi substancjami, co czyni ją odporną na wpływy biologiczne i chemiczne. W porównaniu z innymi materiałami wykończeniowymi, które są używane do wykończenia basenu, folia PVC ma najniższy koszt.

Nie ma ryzyka pękania, jednak w przypadku naruszenia integralności produktu jego naprawa jest szybka i niedroga. Dzięki szerokiej gamie materiałów, folia basenowa to nie tylko niezawodna hydroizolacja basenu, ale także jego prawdziwa dekoracja. Ponadto za jej pomocą można wyeliminować niewielki wyciek w basenie. Folia PVC jest odporna na warunki atmosferyczne i pokryta specjalną warstwą ochronną, która nie przepuszcza promieni ultrafioletowych, więc folia basenowa praktycznie nie blaknie na słońcu i zachowuje swój pierwotny wygląd przez długi czas, nie gnije, jest odporna na specjalne środki do czyszczenia i dezynfekcji wody.

Folie basenowe występują w różnych rodzajach mogą być zupełnie gładkie, z pasem lub wzorzyste. Dostępna jest także folia zbrojona (1,5mm), która jest wygrzewana na miejscu w basenie. Dla zwiększenia efektu wizualnego można wykorzystać folię imitującą naturalny kamień lub folię o zwiększonej wytrzymałości. Osoby poszukujące efektu 3D w swoim basenie mają możliwość zakupu takiego produktu, oddaje on wygląd mozaiki basenowej z delikatnie wklęsłą fugą, dostępne: https://folkpool.pl/folie-basenowe-linery-do-basenu/.

Drabinki lub schody do basenu – co wybrać?

Można czerpać pełną przyjemność z pływania w basenie tylko wtedy, gdy dostęp do wody nie powoduje trudności. Drabinki i schody pomagają to zapewnić. Ich montaż w basenie jest jednym z najważniejszych etapów instalacji. Bezpieczeństwo użytkowników zależy od ich pełnej sprawności. Drabinki nie powinny być śliskie, preferowane są stopnie z podkładkami antypoślizgowymi. Należy ocenić, czy materiał jest przyjazny dla środowiska. Oznacza to, że nie powinien emitować toksycznych substancji, nie powinien reagować z wodą. Drabinki do basenu z poręczami zapewniają bezpieczeństwo, wygodę wyjścia i zanurzenie w wodzie. Najbardziej niezawodne i trwałe są konstrukcje metalowe. Muszą być jednak wykonane ze stali nierdzewnej, dostępne: https://folkpool.pl/drabinki-i-schody-do-basenu/.

Drabinki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku posiadania niewielkiego basenu. Wysokiej jakości produkty wykonane są ze stali 304 lub 319, posiadają 3 lub 4 stopnie i są przytwierdzane na wieńcu basenu lub poza jego krawędzią. Jeżeli do basenu zastosowano folię nie będzie można zainstalować drabinki dzielonej.

Schody do basenu

Zintegrowanym akcesorium zapewniającym bezpieczne i wygodne zejście, a także dostęp do basenu są schody. Jeśli basen jest duży lub głęboki, schody mogą również służyć, jako miejsce wytchnienia dla użytkowników. Ale każdy z nabywców powinien wiedzieć, że schody są zawsze wybierane indywidualnie, ponieważ mogą mieć wiele charakterystycznych parametrów, takich jak wymiary oraz rodzaj materiału.

Schody do basenu mogą być dwojakiego rodzaju: wewnętrzne i zewnętrzne. W pierwszym przypadku ich obrys nie wychodzi poza formę basenu, w drugim są one dodatkowym czynnikiem. Rodzaje schodów są różne, każdy może wybrać najbardziej odpowiadające do swojego gustu lub aranżacji krajobrazu, prostokątne, skośne, romańskie itd. Materiały wykorzystywane do produkcji schodów zewnętrznych to: akryl i beton wyłożony folią.

Leave a comment