Własny kominek w bloku? Nowoczesne technologie na plan!

Jeszcze kilka lat temu właściciele mieszkań w wielkich blokowiskach mogli śmiało zapomnieć o tym, żeby we własnym domu posiadać nastrojowy kominek. Dla większości z nich było to marzenie, ale niestety z przyczyn konstrukcyjno-wentylacyjnych nie do zrealizowania. Co się zmieniło? Jak nowoczesne technologie umożliwiły im zamontowanie kominka nawet w bloku?

Technologia realizuje wnętrzarskie marzenia

Z pomocą tym, którzy zawsze chcieli mieć kominek i spędzać przy nim romantyczne wieczory przyszła nowoczesna technologia, która umożliwiła realizację tej wnętrzarskiej wariacji. Wprawdzie w blokach, w których nie ma tradycyjnego systemu kominowego nadal nie można zamontować klasycznego kominka opalanego drewnem, ale są już zamiast niego odpowiednie alternatywy. Dzięki pracy projektantów wnętrz i architektów można dzisiaj wykorzystać w blokach innowacyjne kominki elektryczne, o których więcej pisze m.in firma https://just-home.com.pl. Tego rodzaju kominki są nie tylko doskonałą alternatywą dla tych tradycyjnych, ale i dzięki czystości ich odpalania i utrzymywania idealnie nadają się dla osób, które nie lubią dymu, kurzu i zapachu palonego drzewa.

Nowatorskie kominki elektryczne

Wraz z pojawieniem się na rynku kominków elektrycznych natychmiast wzrosło zainteresowanie klientów takim rozwiązaniem. Wynika ono z wielu różnych czynników. Tego rodzaju kominki nie brudzą wnętrza, nie kopcą i nie powodują osadzania się na ścianach nieprzyjemnych nalotów z sadzy i kurzu. Wyprodukowane w całkowicie czystej technologii wyróżniają się ekologicznym charakterem i są przyjazne dla środowiska. Jednocześnie dla niewprawnego oka płomień z takiego kominka wygląda identycznie, jak w przypadku jego „dziadka” opalanego drewnem. Pomysły projektantów są tutaj bardzo szerokie. Na stronach producentów i importerów kominków np. https://just-home.com.pl/kominki-elektryczne można znaleźć różnorodne wersje, które trafiają w gusta zarówno osób mających podstawowe potrzeby, jak i tych wyjątkowo wymagających.

Kominki elektryczne mogą zostać wbudowane w aktualnie posiadany ciąg meblowy, zarówno w ścianach, jak i w meblach. Oddzielająca płomienie od pomieszczenia szyba może być również wykonana w sposób minimalistyczny, albo dekoracyjny, dokładnie nawiązujący do stylu aranżowanego mieszkania. Dużą zaletą takich kominków jest fakt ich wysokiego bezpieczeństwa. Płomienie „ogniska” są generowane sztucznie, więc nie ma obawy o ich nagrzanie się do temperatury, która mogłaby doprowadzić do oparzeń czy pożaru. Nie zagrażają one dorosłym ani dzieciom i nie ma obawy o to, że poparzą np. ogon ukochanego przez domowników psa. Wszystkie te zalety sprawiają, że kominki elektryczne są chętnie wybierane do mieszkań w blokach, loftach oraz do nowoczesnych kamienic bez starych systemów kominowej wentylacji czy wielkopowierzchniowych apartamentowców.  W tym przypadku nowoczesna technologia zyskuje o wiele więcej punktów niż tradycja, czyli kominek opalany drewnem, który może powodować znacznie więcej uciążliwości dla bezpiecznego życia w mieszkaniu.

Leave a comment