W ten sposób taras stanie się jak nowy.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc nadszedł czas, aby zacząć przygotowywać tereny zewnętrzne. Tak, aby były gotowe do użycia, gdy będziesz chciał cieszyć się wiosenną pogodą.

Wreszcie idzie wiosna, co oznacza, że powoli wydostajemy się na zewnątrz w miarę wzrostu temperatury. Na dworze jest też coraz dłużej jasno. Ale, zanim będziesz mógł w pełni cieszyć się wiosną, twoje patio zdecydowanie potrzebuje trochę miłości.

Łagodna i mokra zima z pewnością miała wpływ na twoje patio, ale możesz to łatwo naprawić, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami.

W ten sposób twój taras będzie jak nowy!

Płytki na tarasie.

Jeśli masz płytki na tarasie, możesz zacząć od nadania im odpowiedniego wyglądu. Usuń mech i chwasty między płytkami, zmieć zabrudzenia i zanieczyszczenia, a następnie spłucz płytki wężem ogrodowym lub myjką wysokociśnieniową. Jeśli płytki są wypełnione białymi plamami, dobrym pomysłem może być użycie środka do czyszczenia powłok lub środka do czyszczenia tarasów.

Pozbądź się glonów.

Po łagodnej i mokrej zimie większość drewnianych tarasów pokryta jest glonami, których na szczęście łatwo się pozbyć, dokładnie szorując je szczotką do szorowania i środkiem do czyszczenia drzewa.

Utrzymaj drewno i płytki w dobrym stanie.

Kiedy patio będzie gotowe i będzie wyglądało tak, jak chcesz, nadszedł czas, aby się nim zająć, aby pozostało piękne przez cały sezon, a jednocześnie będzie mniej pracy w przyszłym roku. Po wyschnięciu drewna można je posmarować olejem lub środkiem zabezpieczającym drewno, a jeśli masz płytki, pęknięcia można wypełnić zaprawą, aby zapobiec przedostawaniu się chwastów.

Sprawdź meble ogrodowe.

Nie myśl, że to koniec. Na tarasie ważne są jeszcze meble. Jeśli są plastikowe, czyszczenie można wykonać za pomocą wody z płynem do naczyń i szmatki. Możesz także użyć myjki wysokociśnieniowej. Jeśli jednak meble ogrodowe są wykonane z drewna, dobrym pomysłem może być przeszlifowanie ich papierem ściernym, a następnie nałożenie odrobiny oleju. Pamiętaj, że olej należy pozostawić do właściwego wyschnięcia przed użyciem lub wystawieniem na działanie deszczu. Kiedy już zaczniesz, możesz także rozważyć odświeżenie starych mebli ogrodowych, które kiedyś posiadałeś.

Leave a comment