Promienniki ciepła elektryczne – słońce w każdym domu

Promienniki ciepła elektryczne wytwarzają ciepło w sposób bardzo podobny do słońca. Światło podczerwone nie jest widoczne, ponieważ znajduje się poza spektrum, które widzimy. To niewidzialne światło jest pochłaniane przez naszą skórę, ubrania i inne przedmioty, w ten sposób nagrzewają się rzeczy wokół promiennika podczerwieni. W bezpośrednim świetle słonecznym jest cieplej niż w cieniu, ponieważ cień blokuje dużo światła, a podobnie jak nasz naturalny duży grzejnik zewnętrzny, promienniki podczerwieni w Twoim domu ogrzeją tylko obszary bezpośrednio przed nim.

Trudno pisać ogólnie na temat wszystkich promienników podczerwieni, ponieważ istnieje tak wiele różnych modeli i sposobów działania. Promienniki podczerwieni mogą być zasilane energią elektryczną, gazem ziemnym lub propanem. Różne grzejniki będą miały różne maksymalne poziomy mocy, różne elementy sterujące i różne konstrukcje. Istnieje jednak kilka zalet i wad, które dotyczą wszystkich promienników podczerwieni. Ogrzewanie, jakie oferują promienniki ciepła elektryczne, staje się coraz bardziej popularnym sposobem na ogrzanie domów i miejsc pracy podczas mroźnych zimowych miesięcy i jest to zdecydowanie opcja ogrzewania warta rozważenia.

Jak promienniki ciepła elektryczne mają się do innych grzejników?

Promienniki ciepła elektryczne emitują promienie, które są pochłaniane przez inne przedmioty, co delikatnie podnosi temperaturę otoczenia grzejnika. Działają inaczej niż inne rodzaje grzejników, których zastosowanie możesz rozważać w swoim domu lub biurze. Elektryczny przenośny grzejnik pokojowy jest popularnym typem grzejnika, który dobrze sprawdza się na małych powierzchniach lub w określonych pomieszczeniach. Zwykle są bardzo bezpieczne w użyciu, a najpopularniejsze typy to grzejniki wentylatorowe lub olejowe.

Grzejniki garażowe przeznaczone są do miejsc, które nie są dobrze izolowane. Zapewniają wysokie podmuchy ciepłego powietrza, aby pokryć duże obszary. Grzejniki przypodłogowe doskonale sprawdzają się w sypialniach i przedpokojach. Niskoprofilowe, bezpieczne i łatwe w montażu grzejniki do listew przypodłogowych pozostają popularnym wyborem. Grzejniki olejowe rozgrzewają specjalny olej oszczędzający ciepło, a ciepło jest wypromieniowywane do pomieszczenia. Są bezpieczne, wydajne i ekonomiczne.

Ogrzewacz kominkowy dodaje ciepła i stanowi element dekoracyjny do pomieszczenia. Droższe modele wyglądają bardzo podobnie do prawdziwego kominka. Wykorzystują energię elektryczną, dzięki czemu są bezpieczniejsze i czystsze niż tradycyjne kominki opalane drewnem.

Jakie zalety mają promienniki ciepła elektryczne?

Najważniejszą zaletą jest fakt, że promienniki ciepła elektryczne działają natychmiast. Większość grzejników działa na zasadzie konwekcji, stopniowo ogrzewając otaczające powietrze i pozwalając mu cyrkulować, aż nagrzeje się całe pomieszczenie. Promienniki ciepła elektryczne na podczerwień emitują precyzyjną wiązkę ciepła, która ogrzewa Cię bezpośrednio, wyrzucając stały strumień cząstek ciepła. Z promiennikami na podczerwień nie musisz czekać na rozgrzanie się, jak w przypadku zwykłych promienników. Szybko się rozgrzewasz dzięki szybko działającym promieniom ciepła, które rozpraszają zimno. Świetnie sprawdzają się również, gdy siedzisz na kanapie lub przy biurku, ponieważ ich ciepło skupia się na tobie, a nie na całym pokoju.

Promienniki ciepła elektryczne są ciche, delikatne i zdrowe

Promienniki ciepła elektryczne na podczerwień pracują cicho, ponieważ nie używają wentylatora – po prostu emitują światło! Świetnie nadają się do środowisk wrażliwych na hałas, takich jak sypialnie. Gorące wężownice są owinięte nad źródłem ciepła, dzięki czemu ciepło jest przekazywane równomiernie. Ciepło odbijane jest przez polerowany metal, który rozciąga się na kilka metrów, tworząc delikatne, komfortowe źródło ciepła.

Promienniki podczerwieni są również w rzeczywistości „zdrowsze” niż inne promienniki, ponieważ nie zmniejszają wilgotności ani zawartości tlenu w pomieszczeniu. Inne grzejniki mogą wysuszać zatoki i skórę, a także powodować elektryczność statyczną. Ponieważ grzejniki te wytwarzają ten sam rodzaj ciepła co słońce, możesz cieszyć się naturalnym światłem słonecznym bez niebezpiecznych skutków promieniowania UV. Ciepło podczerwieni będzie nawet poprawiać krążenie krwi.

Leave a comment