Podłoga szachownica w salonie – odważny wybór

Z reguły podłoga jest spokojnym tłem dla mebli. Czasem cieplejszym, czasem chłodniejszym, ale nie rzucającym się w oczy. Można mieć jednak zupełnie odmienny pomysł na nią. W salonie może pojawić się szachownica na podłodze. Taki wybór robi wrażenie.

Oryginalna podłoga w salonie

Czarno-biała podłoga tworzy dynamiczne wnętrze, o którym trudno zapomnieć. Nadaje wnętrzu wyrazistość, charakter i czyni je interesującym. Czarno-białe płytki podłogowe to wybór zgodny z najnowszymi trendami, ponieważ te dwa kolory są teraz modne. Jednocześnie tworzy się posadzkę ponadczasową, bo szachownica to klasyka. Jako podłoga w salonie jest to rzadki wybór. Najczęściej białe i czarne płytki pojawiają się w kuchni, łazience i przedpokoju. Można więc mówić o dużej oryginalności takiego salonu.

Aranżacja pokoju z szachownicą na podłodze

Tak duża wyrazistość nakłada pewne ograniczenia w aranżacji. Najlepiej jakby była ona minimalistyczna. Wyraziste płytki szachownica zapewnią charakter minimalistycznej aranżacji. Spokojny i oszczędny wystrój wraz z taką podłogą to gwarancja elegancji. Może się ona kojarzyć z klimatem pałacu, szczególnie jak ułoży się płytki z ukosa, czyli powstaną nie kwadraty, a romby. Pasują więc i czarno-białe płytki podłogowe do salonu klasycznego. Warto je wybrać, kiedy wnętrze ma być niebanalne. Pewien umiar w kreowaniu aranżacji jest i tu potrzebny. Ma być pięknie, wytwornie, ale wnętrze nie może być przeładowane.

Zdecydować się na wzór w szachownicę?

Wiele osób chce, by salon był spokojnym miejscem do wypoczynku. Dla nich taka podłoga w salonie to po prostu ciekawostka. Wnętrze z szachownicą na podłodze może zmęczyć. Jest bardzo dynamiczne, nawet jak aranżacja salonu jest spokojna. Jeśli klimat relaksu nie jest najważniejszy, płytki szachownica to ciekawa opcja. To wybór także dla osób, którym nie przeszkadza chłód podłogi. Udzieli się bowiem ten chłód całej aranżacji. Duże wyraziste wzory pomniejszają optycznie, więc czarno-białe płytki podłogowe to wybór do dużych salonów. Jeśli taki wzór jest zbyt oryginalny, to można ułożyć płytki na wybranym obszarze salonu. Są idealne pod stół z krzesłami.

Jak i wszystkie oryginalne pomysły, ten jednych zachwyci, innych zadziwi. Płytki szachownica na podłodze w salonie to jeden z bardziej kontrowersyjnych pomysłów. Kiedy ma się wątpliwości, czy z niego skorzystać, można pomyśleć o kompromisie. Zamiast czarnych płytek można wybrać inne. Białe i np. szare nie tworzą aż tak mocnego kontrastu.

Leave a comment