Nowoczesne wnętrza z użyciem naturalnych materiałów

Naturalność powraca w modzie i w naszych domach. Od jakiegoś czasu sięgamy po naturalne materiały do ​​dekoracji naszych mieszkań. Co sprawia, że ​​są tak uniwersalne i jak możemy wykorzystać ich potencjał w naszych wnętrzach? Naturalne materiały to zawsze dobry wybór. Są trwałe, przyjazne dla środowiska, poprawiają mikroklimat wnętrz i wyglądają stylowo niezależnie od wystroju wnętrza i zmieniającej się stylistyki. Przedstawiamy nasze ulubione materiały, ich główne zalety oraz niezliczone możliwości pomysłowych aranżacji.

Kamień – Piaskowiec Długopole

Najstarszy materiał budowlany do dziś pozostaje popularny. Często kojarzony z surowością, dobrze dobrany kamień ma nieograniczone zastosowanie w aranżacji wnętrz. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych rodzajów kamienia naturalnego i każdy może znaleźć coś dla siebie. Wielbicieli ponadczasowości z pewnością zachwyci marmur. Miłośnicy ciepłych, klasycznych kolorów wybiorą trawertyn lub piaskowiec.

Jakie są główne zalety piaskowca?

Wykończenia z piaskowca charakteryzują się dużą trwałością oraz odpornością na wodę, ciepło i uszkodzenia. Kolejnym ważnym aspektem jest ich efekt wizualny. Różne partie tego samego piaskowca różnią się kolorem, fakturą i wykończeniem. Tę różnorodność doceniają miłośnicy naturalnych rozwiązań. Polerowany kamień będzie odbijał światło, a naturalne wykończenie zaskoczy wyjątkową fakturą.

Wybierając piaskowiec do konkretnego rozwiązania, należy również zwrócić uwagę na jego właściwości. W miejscach narażonych na działanie żywiołów zalecana jest najlepsza jakość taka, jaką prezentuje piaskowiec Długopole – http://piasmar.com/.

Gdzie można go użyć?

Kamienne powierzchnie doskonale sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach, w których z łatwością zastąpią tradycyjne płytki podłogowe.

Ciekawym i wyrafinowanym rozwiązaniem będzie również zastosowanie piaskowca do wykończenia obudowy kominka lub zaakcentowania jednej dekoracyjnej ściany w salonie.

Odpowiednio dobrany blat kamienny do kuchni będzie trwalszy niż drewniany i doda elegancji. W rustykalnym wnętrzu popularnym rozwiązaniem jest zamontowanie kamiennego zlewozmywaka typu farmer.

Jeśli lubisz kamień, ale nie możesz znaleźć miejsca na jego zastosowanie w swoim mieszkaniu, pomyśl o zastosowaniu go jako parapetu. Klasyczny jasny piaskowiec pięknie podkreśli białe ramy okienne.

Drewno

Drewno to bardzo ceniony naturalny materiał wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Obecnie dużą popularnością cieszą się między innymi stoły i regały wykonane z surowego drewna. Materiał ten jest uniwersalny i łatwy w obróbce. Przy wszystkich swoich zaletach, nic dziwnego, że drewno ma tak wielu fanów.

Jakie są główne zalety drewna?

Odpowiednio przyprawiony i wysuszony materiał ten jest praktycznie ponadczasowy i wieczny. Może być odnawiany i modernizowany. W zależności od gatunku drewno może przybierać różne kolory i faktury – od starej dobrej jasnej sosny, przez ciemniejszy dąb, aż po coraz bardziej popularne gatunki egzotyczne, takie jak merbau i wenge.

Struktura drewna jest zróżnicowana, co czyni ten materiał wyjątkowym. Jest dobrym izolatorem termicznym i elektrycznym i może wytrzymać znaczną wagę. Drewno pięknie się starzeje i pasuje do każdego stylu, nadając wnętrzom poczucie ciepła i przytulności.

Leave a comment