Łatwe w uprawie kwiaty ogrodowe

Piękny ogród to marzenie wielu osób. Również tych, które nie mają wiele czasu na dbanie o swoje rośliny. Na szczęście są kwiaty ogrodowe, których uprawa nie powinna sprawić nam wielu problemów.

Dlaczego warto uprawiać kwiaty

Niektórzy uważają, że pielęgnacja kwiatów jest na tyle czasochłonnym zajęciem, że lepiej w ogóle się za to nie zabierać. Dlatego też w ich ogrodach nie uświadczymy zbyt wielu roślin, a raczej fizyczne ozdoby, które mają tworzyć odpowiedni nastrój i klimat. Tym artykułem chcielibyśmy jednak pokazać, że niektóre kwiaty są w uprawie naprawdę proste, a w dodatku pięknie ubogacą nasz ogród.

Wybraliśmy rośliny, które:

  • Nie wymagają wiele uwagi,
  • Są odporne na cięższe warunki pogodowe,
  • Są barwne i zwracają na siebie uwagę.

Nagietek lekarski

Jest to ciekawa roślina, ponieważ ma również zastosowanie lecznicze. Skupiając się jednak wyłącznie na aspektach wizualnych warto podkreślić, że sięgają one nawet 70 cm wysokości. Gdy je dotkniemy, szybko spostrzeżemy, że są bardzo lepkie. Co istotne, kwiaty te prezentują się znakomicie zarówno w swoim własnym towarzystwie, jaki i w otoczeniu innych roślin. Ponadto uprawa tej rośliny jest bardzo prosta, ponieważ radzi sobie ona nawet w trudnych warunkach pogodowych. Szukasz nasion? Warto zastanowić się nad zakupami w ogrodniczym sklepie internetowym. Szeroki wybór sprawi, że znajdziesz to, czego szukasz.

Maciejka

Jeśli rozglądasz się za kwiatami, które będą pięknie pachnieć, to Maciejka byłaby bardzo dobrym wyborem. Jej zapach jest intensywny i bardzo charakterystyczny. W dodatku kiełkuje bardzo szybko, dzięki czemu nie trzeba wiele czekać na efekty naszych prac. Jest to kwiat jednoroczny, którego nasiona wysiewa się od kwietnia do maja. Dla nas istotne będzie również to, że nie wymaga ona specjalnej gleby, za to lubi nasłonecznione miejsca. Zobacz w sklepie ogrodniczym egardenion i zobacz, jakie nasiona mają w swojej ofercie.

Słonecznik (ozdobny)

Tę roślinę kojarzą absolutnie wszyscy. Nie ma się czemu dziwić, słoneczniki są naprawdę piękne. Niech nie przeraża was jednak ich wielkość, ich ozdobna wersja osiąga raptem 50 cm wysokości. Dzięki temu mogą one wspaniale rozjaśnić nasz ogród. Jeśli dobrze przemyślimy ich rozmieszczenie, możemy osiągnąć naprawdę ciekawe rezultaty estetyczne. Większość osób sadzi je przy ścianach lub płotach, a niektórzy sadzą je w szpalerach. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby zasadzić je w doniczkach. W przypadku tych roślin pamiętajmy o tym, aby regularnie nawadniać ich glebę.

Szałwia omszona

Gdy szukamy wyższych roślin, to powinniśmy zainteresować się szałwią. Jest ona w stanie osiągnąć nawet 80 cm wysokości. W dodatku tworzy ona gęste kępy, a roślina wydobywa z siebie intensywny zapach. Kwiat ten porównuje się do kłosów o fioletowej barwie. W jej przypadku dobrym wyborem będzie sucha gleba. Zasadźmy ją w mocno nasłonecznionym miejscu, wówczas szybko urośnie.

Kwiaty potrafią być ozdobą każdego ogrodu. Jeśli zasadzimy je w odpowiednim miejscu i będziemy pamiętali o tym, aby podlewać je z odpowiednią regularnością, to pięknie rozkwitną. Powyższe rośliny nie wymagają szczególnej opieki, dlatego też znakomicie nadadzą się do uprawiania nawet przez początkujących amatorów ogrodnictwa.

Leave a comment