Hydroizolacja balkonu jest zabiegiem, który chroni powierzchnię przed nadmiernym pochłanianiem wody. Jak sama nazwa wskazuje, dotyczy balkonów – ale nie tylko tych umiejscowionych na zewnątrz. Kiedy warto zainwestować w hydroizolację balkonu?
W przypadku mieszkań szczytowych lub domów
Mieszkania znajdujące się na samej górze z reguły mają znacznie gorzej osłonięte balkony od lokali znajdujących się na niższych piętrach. Wynika to po prostu z faktu, że nad nim nie ma już żadnego innego balkonu, który mógłby choć trochę osłonić przestrzeń przed opadami atmosferycznymi. Podobnie kwestia wygląda w przypadku domów jednorodzinnych, gdzie balkony z rzadka są zadaszone.
W takiej sytuacji możliwość nasiąknięcia balkonu wodą jest bardzo duża i może oznaczać duże ryzyko uszkodzenia betonu, a w skrajnych przypadkach – również jego oberwanie. Dlatego też warto stworzyć na balkonie hydroizolacyjną warstwę, zabezpieczającą przed wsiąkaniem dużych ilości wody do wnętrza balkonu. Tym samym nie istnieje możliwość, że zmieni się ciężar całkowity tego wystającego elementu budynku.
Balkony wewnętrzne – kiedy to ma znaczenie?
Również we wnętrzach można znaleźć różnego rodzaju balkony: na przykład na basenach czy w salonach piękności. Oferowane przez Euroseal produkty do hydroizolacji powinny znaleźć zastosowanie nie tylko na zewnętrznych balkonach, ale również tych umiejscowionych wewnątrz – szczególnie jeśli są one narażone na duży kontakt z wilgocią.
Taka sytuacja ma miejsce na przykład na wskazanych wyżej basenach. Tam, również wewnętrzne balkony mają duży kontakt z wilgocią, szczególnie jeśli są przeznaczone do użytkowania przez osoby korzystające z basenu. W takiej sytuacji warto wykorzystać produkty dostępne na stronie euroseal.pl przeznaczone do hydroizolacji balkonów. Jest to szczególnie istotne z dwóch względów – po pierwsze pozwala nie obciążać dodatkowo balkonu wewnętrznego wilgocią. To ważne, bowiem w przypadku zmiany ciężaru tego elementu budynku, mogłoby dojść do niebezpiecznych skutków ubocznych oraz uszkodzeń konstrukcyjnych. Dodatkowo, drugą kwestią jest fakt, że w przypadku zbyt wysokiego poziomu wilgotności w betonie tworzącym balkon – klej do płytek mógłby po prostu nie działać prawidłowo. Wówczas dochodziłoby do kłopotliwego „odchodzenia” płytek od podłoża. Stworzenie warstwy hydroizolacyjnej sprawia, że dobrze trzymają się one balkonu.
Więcej informacji znajdziesz na: http://www.euroseal.pl/izolacja-balkonow-i-tarasow/