Jaki fotel do salonu wybrać? Poznaj najpopularniejsze modele

Fotel w salonie to mebel idealny do wypoczynku. Doskonale sprawdza się do czytania książki, oglądania telewizji czy też podczas rodzinnych spotkań. Jaki fotel wybrać? Podpowiadamy, jakie modele są teraz najpopularniejsze!

1. Fotel uszak

Jeżeli szukasz wygodnego fotelu do salonu, postaw na uszaka. Uszaki to fotele, które przyciągają uwagę swoim charakterystycznym oparciem wykończonym bocznymi „uszami” zapewniającymi dodatkowe podparcie dla głowy. Mają także wysokie oparcia, głębokie siedziska, szerokie podłokietniki oraz ozdobne nóżki.

Fotele uszaki są oferowane w wielu ciekawych wariantach, dlatego można dopasować je do różnych aranżacji wnętrz, między innymi sprawdzą się w salonach urządzonych w stylu nowoczesnym, klasycznym, kolonialnym, glamour czy loft.

Producenci oferują te fotele do salonu z wykończeniem z gładkich tkanin o splotach płóciennych, z tkanin welurowych, a nawet ze skóry. Różnorodność kolorów pozwala na łatwe dopasowanie fotelu do wnętrza, by aranżacja mogła wyglądać niebanalnie i spójnie.

Fotele uszaki można kupić także z dopasowanymi do nich podnóżkami.

2. Fotel rozkładany

Gdy chcesz wynieść swój relaks na jeszcze wyższy poziom, pomyśl o zakupieniu fotela rozkładanego. Taki fotel do salonu może zapewnić maksymalny komfort, ponieważ można jednym ruchem wysunąć z niego podnóżek oraz opuścić oparcie, aby przybrać pozycję idealną do wypoczynku.

Rozkładane fotele są obecnie oferowane w wielu różnych wzorach, więc można kupić je między innymi jako fotele uszaki, ale także fotele nowoczesne, na przykład obijane skórą naturalną lub ekologiczną.

3. Fotel w kształcie muszli

Gdy lubisz oryginalne wyposażenie wnętrz, pomyśl o zakupieniu fotela w kształcie muszli. Tego typu model przyciąga uwagę swoim oparciem, które składa się z zaokrąglonych segmentów ułożonych w łuk, dzięki czemu przywodzi ono na myśl muszlę albo koronę kwiatową.

Takie fotele często oferowane są w wariancie z weluru i osadzone są na cienkich metalowych nóżkach. Dzięki temu doskonale prezentują się w salonach i w innych wnętrzach urządzonych w stylu glamour oraz art deco.

4. Fotel obrotowy

Wśród modnych foteli do salonów na uwagę zasługują także modele obrotowe. Fotel obrotowy na ozdobnej podstawie będzie świetnie wyglądać w nowoczesnych i retro aranżacjach.

Bardzo często kupowane są modele typu egg chair, czyli przypominające swoim kształtem jajko. Także można kupić wygodne fotele obrotowe z dodatkowymi podnóżkami, które świetnie nadają się do ucięcia sobie drzemki.

Leave a comment