Jak nadawać przesyłki kurierskie w paczkomatach?

Chyba nie ma osoby, która nie słyszała o paczkomatach. To rewolucyjne rozwiązanie szturmem podbiło rynek przesyłek kurierskich. Z każdym rokiem przybywa paczkomatów w kolejnych lokalizacjach, a więc nawet małe miejscowości mają do nich dostęp. Są one wygodne, tanie i proste w obsłudze. Jednak wiele osób podchodzi do korzystania z nich sceptycznie, gdyż nie wiedzą, że nie są one skomplikowane. Aby to udowodnić, w naszym artykule pokażemy krok po kroku jak nadawać przesyłki kurierskie w paczkomatach! Zarówno to, jak i odbieranie paczek, jest banalnie proste. Przekonaj się sam!

1. Przygotuj przesyłkę do nadania

Zacznijmy od tego, jak prawidłowo przygotować przesyłkę do nadania. Najlepiej będzie, gdy przedmioty do wysłania zapakujesz w kartonowe pudełko w kształcie kwadratu lub prostokąta. Za taką paczkę zapłacisz najmniej. Jest to tak zwana przesyłka standardowa. Pamiętaj także o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje przedmioty wewnątrz kartonu. Możesz w tym celu użyć gazet, foli bąbelkowej lub innych elementów, które akurat masz pod ręku i nadają się do amortyzacji wewnątrz paczki. Na sam koniec zaklei pudełko taśmą klejącą. Gotowe!

2. Nadaj paczkę – dwa sposoby

Przesyłki kurierskie w paczkomatach możesz nadawać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to załatwienie sprawy przez Internet. Na stronie https://allekurier.pl/ możesz łatwo wypełnić formularz oraz dokonać opłaty za paczkę. Po dokonaniu wszelkich formalności na swój adres email otrzymasz list przewozowy. Musisz umieścić go na swojej paczce. Tak przygotowany pakunek należy zabrać do dowolnego paczkomatu. Tam łatwo zeskanujesz kod QR umieszczony na liście przewozowym i umieścisz paczkę w odpowiedniej skrytce.

Drugi sposób to załatwienie wszystkiego z poziomu paczkomatu. Zabierz swoją paczkę dowolnego punktu. Na dotykowym ekranie wybierz opcję „nadaj paczkę”. Po podaniu kilku podstawowych informacji (gabaryty przesyłki, numer telefonu, email odbiorcy oraz paczkomat docelowy) musimy dokonać opłaty. Jest to możliwe z użyciem karty lub kodu BLIK. Po przejściu transakcji otworzy się Twoja skrytka. Umieść tam paczkę, zamknij drzwiczki i gotowe!

Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

Odbiór paczki jest jeszcze prostszy, niż jej nadawanie. To także znacznie szybsza procedura! Po otrzymaniu maila lub SMS o przesyłce, która czeka na odbiór, musimy udać się do wskazanego paczkomatu. Tam na ekranie dotykowym wybieramy opcję odebrania paczki. Teraz albo wprowadzamy kod odbioru i numer telefonu, albo korzystamy z kodu QR. Przesyłki kurierskie w paczkomacie możesz też łatwo odebrać z pomocą aplikacji mobilnej InPost! Zrobisz to wtedy szybko i bezdotykowo!

Szybko, łatwo i tanio – przesyłki kurierskie w paczkomatach

Paczkomaty to niezwykle proste i tanie rozwiązanie. Jeśli do tej pory myślałeś, że nie poradzisz sobie z ich obsługą, to teraz wszystkie Twoje wątpliwości zostały rozwiane! Przekonaj się sam jakie to proste i szybkie! Z pewnością zostaniesz z paczkomatami na dłużej.

Leave a comment