Czy warto korzystać z usług biura nieruchomości, które samo kupuje mieszkania?

Decydując się na sprzedaż mieszkania, za pośrednictwem biura nieruchomości, wiąże się to z wieloma zaletami. Jest to oszczędność cennego dla czasu i pełne wsparcie profesjonalistów w dziedzinie sprzedaży i kupna nieruchomości. Agent wie gdzie szukać i jak rozmawiać z ludźmi, aby doszło do skutecznej transakcji. Taka osoba też przede wszystkim zna obowiązujące przepisy prawne, śledzi na bieżąco wprowadzane zmiany, co wiąże się z posiadaniem profesjonalnej wiedzy, odnośnie do wszelkich formalności.

Na rynku są też takie biura nieruchomości, które same zajmują się skupem mieszkań. Dla nich jest to zazwyczaj inwestycja pod wynajem, a dla osoby chcącej sprzedać mieszkanie, szybka i efektowna transakcja. Mamy pełne wsparcie firmy we wszystkich formalnościach, a przy podpisaniu aktu notarialnego, dostajemy pełną kwotę umówionych pieniędzy ze sprzedaży. Jedną z takich firm jest na przykład bnonline.pl. Czy warto korzystać z takich usług, czy jednak lepiej udać się do tradycyjnego biura nieruchomości? Na to pytanie odpowiem w poniższym artykule.

Jakie są zalety takiego rozwiązania?

  • Oszczędność czasu.

Każdy, kto sprzedawał mieszkanie, zdaje sobie sprawę z tego, że jest to proces czasochłonny. Samo znalezienie kupca zajmuje dużo czasu, nie mówiąc już o wszystkich formalnościach, które trzeba załatwić. Dzięki firmie, która zajmuje się skupem mieszkań, cały ten proces przebiega znacznie szybciej. W ciągu kilku godzin od wysłania zgłoszenia dostajemy ofertę sprzedaży. Jeśli zgodzimy się na warunki firmy, mamy pewność, że uda nam się sfinalizować transakcję w ciągu kilku dni, co jest dużym plusem, biorąc pod uwagę, że tradycyjna droga sprzedaży, może potrwać nawet do kilku miesięcy.

  • Błyskawiczna wpłata.

Agencja nieruchomości, która zajmuje się skupem mieszkań, dysponuje własnymi środkami finansowymi, dzięki czemu praktycznie od razu dostajemy umówioną kwotę. W przypadku osób fizycznych musimy zazwyczaj czekać, aż kupujący dostanie kredyt hipoteczny, a cała procedura przyznania takiego kredytu również zajmuje dużo czasu. Jeśli zdecydujemy się sprzedać mieszkanie firmie, dostajemy od razu pieniądze, co ma duże znaczenie, szczególnie jeśli zależy nam na czasie.

  • Profesjonalna pomoc.

Jest to w końcu biuro nieruchomości, którego pracownicy mają specjalistyczną i wykwalifikowaną wiedzę z zakresu prawa i doskonale orientują się na rynku sprzedaży i kupna nieruchomości. Zatem mamy pewność, że jeśli nie będziemy czegoś wiedzieć, taka firma nam pomoże, co pozwoli zaoszczędzić czas na szukaniu potrzebnych informacji. Ewentualne usługi radcy prawnego również kosztują, jeśli chcielibyśmy się doradzić, jak sprzedać mieszkanie i jakie ewentualnie ponosimy koszty związane z podatkiem od czynności prawnych. Agencja nieruchomości będzie cały czas do naszej dyspozycji i pomoże nam przebrnąć przez wszystkie wymagane formalności.

Leave a comment