Czy urządzić jadalnię na niebiesko?

Niebieski to kolor przywołujący miłe skojarzenia. Pozytywnie oddziałuje na psychikę. Rozmaitość jego odcieni sprawia, że można znaleźć taki, który spodoba się wszystkim w domu. Jadalnia w niebieskim kolorze to wyjątkowe i piękne wnętrze. Czy są inne zyski z wyboru takiej barwy? I co z wadami?

Korzyści z wyboru niebieskiej jadalni

Są kolory, które kojarzą się z elegancją i niebieski do nich należy. Będzie więc niebieska jadalnia już przez wybór tego koloru wnętrzem eleganckim. Barwa ta jest chłodna, więc odbija światło słoneczne. Decydując się na kolor niebieski, zyskuje się bardziej przestronne wnętrze. Kolor ten uspokaja.
Zyskiem jest też, że niebieski pomaga tworzyć oryginalne wnętrza. To jednak co innego niż neutralne barwy, jak beż, biel czy barwa kremowa. Przemyślana aranżacja jadalni wraz z dominującym niebieskim i wnętrze może być nieszablonowe. Ważny jest szczególnie wybór drugiego koloru. Interesująco wyglądają połączenia z koralowym, różowym, złotym i zielenią.

Czy niebieska jadalnia ma wady?

Nawet to, co najpiękniejsze i najwspanialsze może mieć wady. I tak jest z niebieską jadalnią. Kolor ten jest chłodny. Kiedy jest go dużo, to i wnętrze takie się staje. Nie jest to tak mocne, jeśli wybierze się kolor niebieski w intensywnym i jasnym odcieniu. Jadalnia będzie bardziej pogodna niż przy wyborze spokojnych, rozbielonych czy ciemnych odcieni. Nawet jak takie się wybierze, to odpowiednia aranżacja jadalni może dodać jej pogody.

Potrzeba ciepłych kolorów i dobrego oświetlenia.

Inną wadą wyboru niebieskiego jest jego wpływ na apetyt. Jest on ujemny. To oznacza, że niebieska jadalnia zmniejsza uczucie głodu. Rzadko jednak będzie to powodem, by nie wybierać tego koloru. Dla wielu osób takie oddziaływanie może być zaletą.

Jeśli ktoś bardzo lubi kolor niebieski, to warto mieć taką jadalnię. Z przyjemnością będzie się w niej przebywać. Odcienie niebieskiego są różne, różna też może być aranżacja jadalni. Wady wyboru takiej barwy nie mają dużego znaczenia, a wnętrze będzie interesujące. Łatwo mu nadać charakter.

Leave a comment