Czy można sprzedać udziały w nieruchomości?

Posiadanie nieruchomości to nie tylko przywilej, ale również obowiązek. Należy wiedzieć, że generuje ona koszty, a więc stanowi pewnego rodzaju obciążenie finansowe. Ponadto, wiele osób potrzebuje gotówki np. na zakup mieszkania w zupełnie innej lokalizacji. Sprzedam udziały w nieruchomości – ogłoszenia o takiej treści są powszechni spotykane, jednak nie cieszą się one zbyt dużym zainteresowaniem. Faktem jest, że większość nabywców woli stać się jedynym właścicielem obiektu. Co zrobić w takiej sytuacji?

Znalezienie skupu nieruchomości

Sprzedaż udziałów w nieruchomości jest relatywnie prosta. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być skup nieruchomości. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy współwłaściciele mieszkania, domu, kamienicy, czy też innej nieruchomości nie zgadzają się na jej sprzedaż. Warto podkreślić, że nie ma konieczności posiadania ich zgody. Po zrealizowaniu transakcji właścicielem udziałów staje się skup. Oczywiście cała procedura odbywa się w zgodzie z przepisami prawa, a więc jest w stu procentach legalna. Nie trzeba obawiać się negatywnych konsekwencji tego procesu.

Określenie wartości udziałów


Nie można jednoznacznie powiedzieć, ile warte są udziały w nieruchomości. Pierwszym krokiem jest więc ich wycena. W dzisiejszych czasach nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy uzupełnić krótki formularz znajdujący się na stronie internetowej skupu nieruchomości. Jest to proste i bezproblemowe zadanie. Odpowiedź udzielana jest zazwyczaj w ciągu kilku dni roboczych. Wiadome jest, że każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Oszacowanie wartości udziałów w nieruchomości to zadanie dla wyspecjalizowanego rzeczoznawcy. Dzięki temu można mieć pewność, że zaproponowana kwota będzie w pełni uczciwa.

Zawarcie umowy kupna-sprzedaży


Ostatnim krokiem jest zawarcie umowy kupna-sprzedaży. Oczywiście zdecydowana większość formalności załatwiana jest przez skup nieruchomości. Klient nie musi obawiać się nieprawidłowości lub ukrytych kosztów. Ponadto, wszystko odbywa się sprawnie. Nierzadko transakcja może zostać zrealizowana w ciągu kilku dni roboczych. Nie można nie wspomnieć także o błyskawicznej wypłacie gotówki. Zadowoli to osoby, które potrzebują szybkich pieniędzy. Pieniądze mogą trafić na wskazany rachunek bankowy po kilkudziesięciu godzinach od podpisania umowy.

Leave a comment